سیلندر ماردون

سیلندر مارپیچ به روشی گفته می‌شود که مواد اولیه‌ی صنایع پلاستیکی به پلاستیک مذاب تبدیل و آماده‌ی ورود به دستگاه تزریق پلاستیک می‌شوند. این روش رایج‌ترین شیوه‌ی پخت مواد پلاستیکی است که در آن مواد اولیه وارد سیلندر شده و به حالت پودری درمی‌آیند. در آنجا پس از ترکیب با یکدیگر، به دمای ذوب می‌رسند و سپس از دهانه‌ی خروجی آن به سمت دستگاه قالب‌گیری هدایت می‌شوند. برای درک بهتر اینکه سیلندر ماردون چیست، یک چرخ‌گوشت را در نظر بگیرید. در این سیلندر استوانه‌ای نیز یک لوله‌ی مارپیچ قرارگرفته که مانند تیغه‌ی چرخ‌گوشت شیارهایی روی آن تراشیده شده است که مواد را به‌صورت یکنواخت هم می‌زند. هم‌زمان با مخلوط مواد، دمای آن نیز به نقطه‌ی ذوب می‌رسد. نتیجه‌ی خروجی این سیلندر، مواد پلاستیکی مذاب است که برای قالب‌گیری آماده‌شده‌اند.

سیلندر ماردون دستگاه تزریق از چه اجزایی تشکیل‌شده است؟

همان‌طور که گفته شد، ساختار سیلندر ماردون دستگاه تزریق، کاملاً به یک چرخ‌گوشت شبیه است. این دستگاه از دو قسمت اصلی سیلندر مارپیچ و مارپیچ و همچنین سه منطقه تشکیل‌شده است:

منطقه‌ی تغذیه در طول سیلندر: نیمه‌ی اول استوانه‌ی سیلندر مارپیچ، دستگاه تزریق را تشکیل می‌دهد و مواد اولیه یعنی گرانول‌ها در این قسمت وارد سیلندر می‌شوند. معمولاً ورود تغذیه نیز از طریق یک قیف استوانه‌ای در بالای سیلندر انجام می‌گیرد. منطقه‌ی انتقال در طول سیلندر: به 25 درصد بعدی طول سیلندر ماردون دستگاه تزریق، قسمت انتقال گفته می‌شود که در مسیر آن، مواد با هم ترکیب و ذوب می‌شوند. منطقه‌ی اندازه‌گیری در طول سیلندر: در قسمت اندازه‌گیری که 25 درصد آخر طول سیلندر را شامل می‌شود، پلاستیک‌های مذاب با فشار و به‌اندازه‌ی تعیین‌شده به سمت خروجی هدایت می‌شوند.

سیلندر و ماردون

جنس بدنه‌ی سیلندر و ماردون معمولاً از فولاد ساخته می‌شود و می‌تواند دما را تا 500 درجه‌ی سانتی‌گراد تحمل کند. بهترین فولادی که می‌توان برای سیلندر و ماردون استفاده کرد، فولاد با آلیاژ نیتروژن است که می‌تواند خواص مکانیکی خود را در گرما حفظ کند. ازآنجا که دمای سیلندر در قسمت میانی بین 60 تا 90 درصد افزایش پیدا می‌کند، این نوع فولاد می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولید سیلندر و ماردون باشد.

مارپیچ

مارپیچ، کار اصلی را در سیستم سیلندر و مارپیچ انجام می‌دهد. این وسیله، لوله‌ی بلندی است که شیارهای روی آن وظیفه‌ی خرد کردن گرانول‌ها و ترکیبشان را برعهده دارند. تعداد شیارهای مارپیچ و زاویه‌ی آن‌ها برای هر نوع پلیمری متفاوت است و برای هرکدام باید سیلندر و مارپیچ مناسب انتخاب شود.